Mennyi ideig tart egy-egy foglalkozás?
bölcsiseknek, mini ovisoknak (2-3 éveseknek):kb. 30 perc, 1-3 fős létszám ovisoknak:50 perc, maximum 5 fős csoportok
Mire van szükség az órákon? Mit hozzanak magukkal?
A tornához kényelmes ruha ajánlott, vékony hosszú nadrág, póló. Cipő nem szükséges, a gyakorlatokat mezítláb végezzük.
Milyen idős kortól ajánljuk?
Már egészen kis gyermekeknek is igen hasznos, a stabil járás kialakulását követően, bölcsis kortól végezhetőek a gyakorlatok, óvodás, iskolás és felnőtt korban egyaránt.
Milyen idős korban érdemes úszni tanulni?
A gyerekek akkor tudnak megtanulni úszni, ha elég érettek ahhoz, hogy a mozgásukat összetudják hangolni annyira, hogy abból valóban egy szabályos úszás legyen. Az úszás nagyon összetett mozgás, nem egyszerű feladat egy felnőtt számára sem, nemhogy egy kisgyermeknek. Több 10 éves tapasztalatom alapján hiszem és vallom, hogy kb iskolakezdés környékére érnek meg ehhez a gyerekek.
Mennyi idő alatt tanulnak meg úszni a gyerekek?
Sokan kérdezik és nagyon nehéz rá válaszolni, hiszen mindannyian mások vagyunk. Pár dolog azonban biztos:
Mégis hány alkalom?
Ahhoz, hogy egy 5-6 éves gyerkőc biztosan, szabályosan, rutinszerűen tudjon úszni, tutira nem 10-20 alkalom. Ráadásul ott a kérdés, hogy hány úszásnemben. Az előbbiek alapján, minél idősebb egy gyerkőc, annál rövidebb időnek kellene lenni. 10-20 alkalom alatt el lehet sajátítani a mozgásformát, de abból még nem lesz karúszó nélküli ugrálás a vízibicikliről a Balaton közepén […]
Ha még csak középsős az oviban, ne is kezdjünk bele az úszástanulásba?
Attól függ mi a cél! Tanulmányok bizonyítják, hogy az úszástanulásnak rengeteg jótékony hatása van. akkor ne! akkor irány az uszoda! Ha esetleg még ennél is kisebb a gyermeked, akkor látogass el kérlek, a babaúszás oldalunkra.
Mennyi idő 1-1 foglalkozás?
50 perc
Magánóra vagy csoportos óra?
A magánóra, mindig magánóra. Az vitathatatlan, hogy akkor nagyobb figyelem jut egy gyermekre. Ha a gyerkőc jó barátságban van a vízzel, szívesen beleugrik, lemerül simán jöhet csoportos órára 🙂Ha ebbe nem vagyunk olyan biztosak, akkor legalább az első néhány alkalmat érdemes magánórába kezdeni.
Hányan vannak a csoportos órákon?
Egy oktató maximum 5 fővel foglalkozik egyszerre. Ha ennél több gyermek van, ennek arányában több oktató is.