Mi a babaúszás?
A babaúszás egészségnevelő- és mozgásfejlesztő program.
Egy ideális családi kikapcsolódás, ahol a szülők vizes közegben foglalkoznak, játszanak gyermekükkel. Ezek a játékok segítik a kicsiket a megfelelő fejlődésben. A mozgással töltött közös foglalkozás nagy mértékben hozzájárul a családi kötelék megerősítéséhez, éppen úgy, mint a gyerkőc testi-lelki és szellemi fejlődéséhez.
Mi a célja a babaúszásnak?
Speciális motorikus fejlesztés, a szülő-gyermek kapcsolat emocionális erősítése, a szociális viselkedés javítása és a gyermek pszichikai-fizikai fejlődése. Az anyával és/vagy apával történő úszás előterében mindig az öröm áll. A vízi foglalkozások alatt a szülő és a gyermek fontos közös tapasztalatokat gyűjthet a kommunikáció, a bizalom, a szeretetteljes kapcsolattartás terén. Tudományos kísérletek kimutatták, hogy a babák mélyebben és nyugodtabban alszanak a testi megterhelés után. Az egyre gyakoribb tartáshibákat is megelőzhetjük a babaúszással. Nem utolsó sorban a babák fertőzésekkel szembeni ellenálló képessége fokozódik.
Az órákon a gyermekek nem úszni tanulnak. Csecsemő- és kisgyermekkorban még éretlen ahhoz az idegrendszerünk, hogy annyira összekoordináljuk a mozgásunkat úgy, hogy abból úszás legyen.
Valójában előkészíti az úszástanulást, így a későbbiekben kicsit hamarabb és precízebben sajátíthatják el a gyerekek a helyes úszástechnikát, de ezt nem 5-10 alkalommal lehet elérni.